Supreme Court of Tasmania

LAW LISTS FOR THE SUPREME COURT OF TASMANIA FRIDAY, 28 JULY 2017

HOBART

Court 1, Salamanca Place, Hobart
Before Chief Justice BLOW

Criminal Jurisdiction

3:30 p.m.

For Sentence

Mark William Eather

Court 7, Salamanca Place, Hobart

Before Justice TENNENT

Criminal Jurisdiction

10:00 a.m.

For Mention

Ricky John Pearce

For Trial

Stuart Malcom Allen

(Part-Heard)

4:00 p.m.

For Sentencing Submissions by video-link to Court 2, Cameron Street, Launceston

Nathan Henry John Riley

Court 8, Salamanca Place, Hobart

Before Justice ESTCOURT

Criminal Jurisdiction

10:00

For Mention

Danny Edward Fry

For Trial

Annabelle Vanessa Millhouse

(Part Heard)

Court 1, Salamanca Place, Hobart

Before Justice BRETT

Criminal Jurisdiction

10:00 a.m.

For Bail Application

Jacob Michael James Martin

LAUNCESTON

Court 2, Cameron Street, Launceston

Before Justice TENNENT

Criminal Jurisdiction

4:00pm For Sentencing Submissions by video-link from Court 7, Salamanca Place, Hobart

Nathan Henry John Riley

Court 1, Cameron Street, Launceston

Before Justice PEARCE

Criminal Jurisdiction

10:00am For Mention

A Witness

A Witness

To Follow

For Bail Application (Mention) via video link to Risdon Prison Complex

Curtis Troy Deruyter

To Follow

For Bail Application

Harley Leslie Myers-Reynolds

Aaron Michael Marks

2:15pm For Directions Hearing

Caine Robert Richardson

Sean Gregory Richardson

Matthew Luke Williams

Malcolm Joshua Mayne

Christopher John Humphreys

Carly Ann Dekkers

BURNIE

Court 1, Alexander Street, Burnie before Justice Wood

Criminal Jurisdiction

9:15 a.m.

For Directions Hearing

Daniel Tasman Mark

9:30 a.m.

For Trial

MPB

(part-heard)

(Note: Initials are used where publication of a person's name is not permitted by law.)

MAGISTRATES COURT LISTS available at:

http://www.magistratescourt.tas.gov.au/daily_court_lists

Email subscriptions to the law lists of other courts can be requested at: http://www.lawfoundation.net.au/courtlists/